Wasz bóg popiera niewolnictwo

Dla niedowiarków dowód że bóg którego czcicie popiera niewolnictwo (w tym niewolnictwo SEKSUALNE, czyli nic innego, jak zalegalizowany gwałt).

I. Stary Testament

(Księga Wyjścia 20:1-17)
„Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (…) Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, (…), ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.”

(Księga Wyjścia 21:1-8)
„Te są prawa, które im przedstawisz. Jeśli kupisz niewolnika – Hebrajczyka, będzie ci służył sześć lat, w siódmym roku zwolnisz go bez wykupu. Jeśli przyszedł sam, odejdzie sam, a jeśli miał żonę, odejdzie z żoną. Lecz jeśli jego pan dał mu żonę, która zrodziła mu synów i córki, żona jak i dzieci będą należeć do pana, a on odejdzie sam. (…) Jeśliby ktoś sprzedał swą córkę w niewolę jako niewolnicę, nie odejdzie ona, jak odchodzą niewolnicy. A jeśliby nie spodobała się panu, który przeznaczył ją dla siebie, niech pozwoli ją wykupić. Ale nie może jej sprzedać obcemu narodowi, gdyż byłoby to oszustwem wobec niej.”

(Księga Liczb 31:1-18)
„Rzekł Pan do Mojżesza: Pomścij Izraelitów na Madianitach. (…) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.”

(Księga Kapłańska 19:1-20)
„Dalej Pan powiedział do Mojżesza: (…) Jeżeli kto obcuje cieleśnie z kobietą wylewając nasienie, a ona jest niewolnicą przeznaczoną dla innego męża, ale jeszcze nie wykupioną ani obdarzoną wolnością, to będzie im wymierzona kara, jednak nie kara śmierci, bo ona nie była obdarzona wolnością.”

(Księga Kapłańska 22:1-11)
„Po czym Pan powiedział do Mojżesza: (…) Jeżeli jednak kapłan kupił niewolnika za pieniądze, ten może jeść rzeczy święte, również i ci, którzy urodzili się w jego domu, będą jedli jego pokarm.”

(Księga Kapłańska 25:1-44)
„Potem Pan powiedział do Mojżesza na górze Synaj: (…) Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was.”

II. Nowy Testament

(1 list św Piotra 2:18-21)
„Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym. To się bowiem podoba [Bogu], jeżeli ktoś ze względu na sumienie [uległe] Bogu znosi smutki i cierpi niesprawiedliwie.
Co bowiem za chwała, jeżeli przetrzymacie chłostę jako grzesznicy? – Ale to się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami.”

(list do Efezjan 6:5-9)
„Niewolnicy, ze czcią i bojaźnią w prostocie serca bądźcie posłuszni waszym doczesnym panom, jak Chrystusowi, nie służąc tylko dla oka, by ludziom się podobać, lecz jako niewolnicy Chrystusa, który z duszy pełnią wolę Bożą. Z ochotą służcie, jak gdybyście [służyli] Panu, a nie ludziom, świadomi tego, że każdy – jeśli uczyni co dobrego, otrzyma to z powrotem od Pana – czy to niewolnik, czy wolny.
A wy, panowie, tak samo wobec nich postępujcie: zaniechajcie groźby, świadomi tego, że w niebie jest Pan zarówno ich, jak wasz, a u Niego nie ma względu na osoby.”

(list do Kolosan 3:22-24)
„Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się /prawdziwego/ Pana. Cokolwiek czynicie, z serca wykonujcie jak dla Pana, a nie dla ludzi, świadomi, że od Pana otrzymacie dziedzictwo [wiekuiste] jako zapłatę. Służycie Chrystusowi jako Panu!”

——————————————-
Tekst bezczelnie ukradziony użytkownikowi jarek_murek z forum Onetu.

Komentarze 2 to “Wasz bóg popiera niewolnictwo”

 1. Maks Says:

  cześć,
  złości mnie to, że ateiści piszą o Bogu na podstawie Biblii, że ten popiera niewolnictwo.
  1. skoro Go nie ma to nic On nie popiera
  2. skoro jest to popiera albo nie. wydaje mi się, że na podstawie Biblii nie można tego stwierdzić. bo jest to podobne jak twierdzenie na postawie kodeksu karnego, że w Polsce wszyscy gwałcą kradną czy dewastują (to są tylko przepisy co zrobić w takiej i takiej sytuacji)
  3. liczy się kontekst kulturowy (Biblia nie spadła z Nieba ale ludzie ją napisali w jakimś czasie- oczywiście jest natchniona) interpretacja może być różna. w Edenie nie było niewolnictwa, dalsza historia biblijna opisuje niewolnictwo bo w tamtych czasach tak się żyło.
  4. dla pełnego obrazu należałoby w w/w cytatach przytoczyć list do Filemona jak Paweł postuluje uwolnienie Onezyma. to ważny cytat który trochę daję nadzieje na zniesienie niewolnictwa jakby wybicie się ponad kulturę śródziemnomorską Pawła.

  pozdr

  Maks

  Polubienie

 2. xxxx Says:

  biblia tysiaclecia

  10 przykazanie dekalogu

  Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

  ksiega wyjscia 20 rozdział prawo dane przez boga mojrzeszowi

  20 Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. 21 A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s