Odliczanie

Trzymajcie kciuki, please.

Tagi: , , ,

Komentarzy 11 to “Odliczanie”

 1. pawelczyk Says:

  Zaraz, zaraz. Z podlinkowanego artykułu to ja rozumiem, że jest to propozycja Fedak z PSL, którą chce zablokować Boni nie dopuszczając tym samym tego projektu pod obrady Rady Ministrów. Gdzie w tym wszystkim Tusku i Komoru?

  Polubienie

 2. Metka Pamiętalska Says:

  O nie, za późno! To nie na tym blogu publicznie wyrzekałeś na Napieralskiego i wyznawałeś (do czasu – uczciwie przyznaję, że potem zmieniłeś zdanie!) miłość Komorowskiemu? No to masz.

  Not in MY name.

  Polubienie

 3. gejowski Says:

  2pawelczyk: zobaczysz za miesiąc.

  2Metka: dzięki tobie wygrał Komorowski, droga „nie pójdę”, więc to jest twoja wina.

  Polubienie

 4. Azazel Says:

  „Tusk wraz z Komorowskim właśnie wam kradną…” – jakbym słyszał Brudzińskiego lub Macierewicza.
  Zapewne „prezydent Jarosław” nie dopuściłby do takiej „zbrodni”…
  Powiem szczerze, że mierzi mnie już Twoja demagogia i histeryczna Tuskofobia. Świetnie wPiSujesz się w antyrządową propagandę. Brawo!

  Polubienie

 5. Metka Boska Says:

  Nie, skarbie. Winę ponoszą tępe ciotki, które od lat strasznie zatykają nosy na słowo „lewica” i uparcie głosują na partie prawicowe, np. na na Partię Demokratyczną czy PO lub PiS. Palcami wytykać nie będę 🙂

  Polubienie

 6. Marcyś Says:

  Kto już dzisiaj czuje, że rząd „okrada” go z pieniędzy należnych na emeryturze, niechaj szybko pakuje manatki i emigruje do Grecji!
  Precz ze świętymi mikołajami, którzy obiecują przed wyborami, potem po wyborach dają to, co obiecali, a teraz otwierają szeroko oczy ze zdziwienia i czekają na miliardy z Unii!
  Zamiast zapaści gospodarczej całego kraju, wolę 800 zł emerytury. Odkąd nauczyli mnie liczyć całki, wkładali mi też do głowy, że nie ma siły, będę miał gówno, nie emeryturę. To nie była żadna tajemnica, to po prostu wiadomo i z tym się trzeba pogodzić. Skoro teraz na jednego emeryta pracuje 10 osób, a za 30 lat na 10 emerytów będzie przypadała jedna osoba pracująca, to choćbyście samą Matkę Teresę z Kalkuty wybrali na szefa rządu, to i tak NIGDY 1/10 to nie będzie to samo co 10/1. Przykro mi, ale dzielenie nie jest przemienne…
  Zamiast więc siać defetyzm polityczny trzeba brać się do roboty i oszczędzać samemu na własną emeryturę.

  Ale może ja się nie znam. Ja jestem tylko biotechnologiem.

  Polubienie

 7. ssd Says:

  Ciekawe co już się dzieje IN YOUR NAME. Głosowałeś na Kaczora, tak?

  Polubienie

 8. Metka Boska Says:

  Z Marcysiem zgadzam się w 100%.

  Natomiast co do OFE, to powiem tak – niech ktoś mi wyjaśni, dlaczego jestem zmuszany do oddawania moich pieniędzy bandzie, która następnie wypłaca sobie z tych pieniędzy prowizję, ale nie pomnaża ich niestety? Czy to jest rynek, czy rozbój?

  Polubienie

 9. Marcyś Says:

  2 Metki Boskiej: Nie kochana, to nie rynek, a już na pewno nie wolny! To jest rozbój, którego jedynym uzasadnieniem jest zapobieganie następującym scenariuszom: Wychodzisz z domu, dostajesz cegłą odrywającą się od starej kamienicy w głowę, trafiasz do szpitala na 3 miesiące, po czym wychodzisz z niego, ale zmieniona. Nie obchodzą cię już dostatki, markowe ciuchy i zegarki, dostałaś pomieszania zmysłów i zmieniły ci się priorytety. Nie odkładasz na emeryturę, jesteś kloszardem śpiącym pod mostem, po 45 roku życia broda sięga ci do pasa, jesteś żółtozielona na twarzy, przez kolejny rok gnijesz pod płotem i nikt się tobą nie zajmuje.

  Jako społeczeństwo cywilizowane, zmuszamy cię jednak do odkładania paru groszy co miesiąc, żeby potem było z czego dawać ci jałmużnę, gdy ci się w życiu noga powinie albo się stoczysz.

  Widocznie ktoś kiedyś policzył, że to się całemu społeczeństwo opłaca.

  Polubienie

 10. Metka Boska Says:

  Ależ Marcysiu, nie zrozumiałeś mnie! Ja jestem za solidaryzmem społecznym i za obowiązkowym ubezpieczeniem. Pytałem tylko o to, dlaczego lepsze jest prywatne OFE od „państwowego” ZUSu.

  Gejowski mi to wytłumaczył. Jeżeli nie dożyję emerytury, pieniądze z OFE dostają moi spadkobiercy. Pieniądze z ZUS „przepadają”, tzn. zostają w systemie (zresztą – nigdy nie są odkładane, tylko służą bieżącemu finansowaniu świadczeń). Jeżeli Gejowski jeszcze mi wytłumaczy, jak załatać dziurę w systemie ZUS w inny sposób, niż zabierając nasze oszczędności z OFE, to się z nim zgodzę, że pomysł rządu jest błędny. Niestety z czegoś trzeba finansować świadczenia dla rosnącej armii obecnych emerytów, którzy niestety nie chcą umrzeć, a nawet bezczelnie żyją coraz dłużej, odżywiając się organic food (tzn. mleczem zebranym przed domem). Przekonującej argumentacji w tym względzie od Ge dotąd nie usłyszałem, ale jestem na nią otwarty, bo nie jestem głuchym na argumenty zwolennikiem rozwiązań proponowanych przez Panią Minister Fedak. Tak więc – słucham.

  Polubienie

 11. Metka Boska Says:

  Jeszcze jedno – zgadzam się z Azazelem, że głosowanie na PiSuar jest nie do przyjęcia i w porządnym towarzystwie nie uchodzi. Dlatego nie mogę zrozumieć, jak Ge mógł oddać głos na tego małego, spedalonego trolla.

  Niestety Azazelu, uważam, że głosowanie na PO również (choć nieco mniej, niż w przypadku PiSuaru) nie uchodzi. To kwestia smaku, skarbie…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s