Pokrótce

Odetchnąłem z ulgą, gdy dowiedziałem się dzisiaj rano, że Hollywood ocalił resztki reputacji i nie umoczył Oscara za najlepszy film w dziele o pedalskim świętym. Przeboleję jakoś Seana Penna, choć nawet on sam zauważył, że to Mickey Rourke powinien wygrać.
O całej reszcie trudno mi się wypowiadać, bo Slumdoga nie widziałem i pewnie nie będzie mi się chciało oglądać. Z całym szacunkiem, ale ani „Milionerzy” ani nastoletni hindusi nie podniecają mnie wystarczająco, żebym popędził marnować dwie godziny w Cinema-Shitty.
Mam wrażenie, że dobre kino już dawno się skończyło. No bo porównajcie sobie sami: czy naprawdę Slumdog jest wart tyle samo co „Cabaret” Boba Fosse’a? Oba dostały po osiem statuetek a na dokładkę ponoć Slumdog jest od „Cabaretu” lepszy, bo zgarnął również „Best Motion Picture”. 🙂 Odrobinę naciągam, fakt, ale gdzie te czasy, gdy w ciągu jednego roku trwała zażarta walka dwóch genialnych filmów: wspomnianego już „Cabaretu” z „Godfatherem”? I jeszcze z „The Poseidon Adventure”, jednym z najlepszych w historii filmów katastroficznych, w którym efekty specjalne jeszcze nie robiły całego filmu? Czy jeszcze kiedyś zdarzy się taki zestaw? Nie sądzę.
W ramach bonusa wiemy już, że żeby dostać Oscara, wystarczy się w odpowiednim momencie zaćpać na śmierć. Takie czasy.

W telewizorni wciąż przełączam tego tłustego naziola bez pypcia, który zasmradza mi w domu atmosferę jakimś kolejnym bełkotem.

Oglądamy z małżonkiem „True Blood” i chociaż to wciąż stary dobry Alan Ball, to chyba jednak facet ma jakieś ciągi na bramkę. Aż się boję pomyśleć, jaki serial wymyśli następnym razem. Niestety jest to już produkt wtórny i nie dorównuje pomysłom Anne Rice, która miała fuksa być pierwszą.

O tym, że Teresa po pijaku staje się mocno agresywna werbalnie czyli oralnie, wszyscy już chyba wiedzą, więc nie ma się nad czym rozwodzić. 🙂

Zaskoczony nagłym powodzeniem starej notki o mBanku wrzuciłem kontrolnie hasło w Google i już wiem, dlaczego „Nabici w mBank” nagle zaczeli nabijać czytelnictwo bloga wśród Internautów, którym do głowy by nie przyszło szlajać się po pedalskich zakątkach Sieci…

Tagi: , ,

Komentarzy 5 to “Pokrótce”

 1. kk Says:

  Hm… Nie oglądałeś „Slumdoga” i piszesz, że nic nie warty. I jak w takim razie możesz cokolwiek porównywać? Ja już widziałem. Byłem trochę sceptyczne nastawiony, ale po obejrzeniu twierdzę, że to chyba jeden z najlepszych filmów jakie ostatni widziałem. Zwłaszcza w warstwie estetycznej – zdjęcia i montaż to mistrzostwo świata, pokazujące jak samym obrazem można budować klimat i napięcie. Poza tym to chyba pierwszy film z głównego nurtu pokazujący prawdziwe, współczesne Indie. Poświęć 2 godziny ;-).

  Polubienie

 2. Azazel Says:

  Bywały gorsze lata, gdy o złotą statuetkę walczyły „Braveheart” i „Bebe – świnka z klasą” 😉

  Polubienie

 3. importowany_prawnik Says:

  z tą Rice nie przesadzajmy… dobre ze 3, no może 4 tomy kronik… reszta bełkot i papka.

  Polubienie

 4. gejowski Says:

  Mnie się podobały tylko „Wywiad” i „Królowa potępionych”, ale już za sam „Wywiad” będę ją uwielbiał do śmierci potępionej.

  Polubienie

 5. importowany_prawnik Says:

  Królowa jest kiepska (choć książka zdecydowanie lepsza niż film)… mi odpowiadały poza WZW, Złodziej Ciał, Diabeł Memmnoch, Wampir Lestat. Reszta to dno i muł

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s