40. rocznica Stonewall

Gay Pride London

StonewallTak sobie myślę, że do świadomości polskich gejów nie dotarło jeszcze ważne przypomnienie. Otóż w czerwcu 2009 roku światowy ruch gejowski obchodzi okrągłą, czterdziestą rocznicę wydarzeń pod klubem Stonewall, które zapoczątkowały ruch emancypacji gejów w USA a potem na całym cywilizowanym świecie. Dlatego też wszystkie imprezy Gay Pride będą miały specjalną, odświętną oprawę. Piszę o tym dlatego, że najbliższa dla nas parada – Gay Pride London 2009 – odbędzie się 4 lipca i wciąż jeszcze można na nią polecieć za niewielkie pieniądze.

Koszt lotu dwóch osób Ryanairem wyniesie mniej więcej 800-1000 zł w obie strony (chyba, że zaoszczędzicie na przewożonych szminkach, pudrach i ciuszkach – za lot z samym bagażem podręcznym rabat wyniesie 120 zł od osoby).

Wciąż jeszcze są wolne miejsca w hotelach (czy też raczej sypialniach, bo poziomu hotelowego Wielka Brytania nie osiągnie nawet za 20 lat wielkich robót budowlanych) w cenie w okolicach 40 funtów za pokój dwuosobowy. Zatem wyjazd można spokojnie zamknąc w kosztach ok. 3000 zł (lot, noclegi, zakupy, dragi jak ktoś lubi).

Radzę pojechać parę dni wcześniej, żeby był czas na polowanie w sklepach na Oxford Street a wrócić najwcześniej w poniedziałek – żeby nie opuścić imprez after-party. 🙂

Tagi: , ,

Komentarze 3 to “40. rocznica Stonewall”

 1. Azazel Says:

  Pouczające jest zdjęcie czarno-białe: zdawałoby się delikatne, loczate chłopaczki, których wystarczy tylko lekko pchnąć, by przewrócić… a jednak potrafili się glinom postawić i swą ludzką godność obronić. Bo o to głównie chodzi: nie dopuścić, by pomiatali tobą gorsi od ciebie. I szkoda, że właśnie o tym wydarzeniu nie zrobił filmu GvS lub jakiś lepszy reżyser.

  Polubienie

 2. gejowski Says:

  Gusa Van Santa taki temat mocno by przerósł. Szczerze mówiąc nie wiem, kto teraz mógłby nakręcić o tym film. Chyba pozostaną tylko dokumenty, których powstało kilka i wydrenowały temat do dna.

  Polubienie

 3. kubu Says:

  uch, jak ja lubie to podkreslanie przy okraglych rocznicach, tudziez edycjach, ze jest to okragla rocznica (tudziez edycja). To takie bardzo festiwalowo-opolskie 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s