Różnice cywilizacyjne

Gdy przylecieliśmy do Londynu, kupiłem jak zwykle Timesa. Na pierwszej stronie informacja o umożliwieniu skorzystania z metody in-vitro także osobom nie związanym prawnie, co zapewne ucieszyło sporą część lesbijek, choć gejom nic szczególnego nie przynosi. Ale zakładam, że jeżeli ktoś chce skorzystać z takiej metody zajścia w ciążę (z ominięciem znanego jeszcze z Queer as Folk sposobu polegającego na bieganiu po mieście z kubeczkiem świeżej spermy), to niech im NHS da zdrowie. Refundacje tego typu zabiegów w niczym nikomu nie szkodzą a innym mogą pomóc.

Innym razem: o pracownicy jednego z urzędów cywilnych, która jako katol w kolorze black m.in. odmówiła prowadzenia uroczystości podpisywania umów partnerskich gejom. Oskarża ona przed sądem swojego byłego pracodawcę o dyskryminację ze względów religijnych i domaga się odszkodowania oraz przywrócenia do pracy. Nie wspomniałem, że została za homofobię z miejsca wywalona na bruk? Oj, przepraszam, ale w Londynie jest to oczywiste. Urząd zamierza bronić się wywlekając wszystkie brudy oskarżającej, która jak się okazało przez rok obrażała swoich kolegów z pracy – gejów i lesbijkę – łamiąc regularnie wewnętrzne regulaminy i brytyjskie prawo.
Bo tak naprawdę wywalono ją za całokształt a nie jedną sprawę z odmową poświadczania papierków.

A gdzie tu bagno medialne? Bo w poniedziałek wylądowałem tutaj i dowiedziałem się, że:
– przeforsowano ostatecznie likwidację tajemnicy bankowej;
– Wałęsa jest agentem (i co to kogo obchodzi?);
– nastoletni Polacy z Warki spuścili wpie*dol Żydowi, który nasłuchał się bzdur o BRAKU polskiego antysemityzmu i – bałwan jeden – przyjechał sobie pozwiedzać w jarmułce i z pejsami.

No to powiedzcie mi teraz, gdzie Rzym a gdzie Krym w temacie zainteresowań medialnych obu narodów oraz poziomów cywilizacyjnych rzeczonych nacji.

Jeszcze a propos Warki. Rozbawiła mnie wypowiedź proboszcza Dobkowskiego, który stwierdził, że „to było ordynarne chamstwo, ale moim zdaniem to nie wynika z antysemityzmu”.
Proszę siadać.

Tagi: , , , ,

Komentarze 3 to “Różnice cywilizacyjne”

 1. Azazel Says:

  „ergo sum” – „więc jestem”?

  Polubienie

 2. lola Says:

  a Ty z jakiego kraju jesteś?

  Polubienie

 3. Wielki Brat Says:

  It will be seen that, as used, the word ‘Fascism’ is almost entirely meaningless. In conversation, of course, it is used even more wildly than in print. I have heard it applied to farmers, shopkeepers, Social Credit, corporal punishment, fox-hunting, bull-fighting, the 1922 Committee, the 1941 Committee, Kipling, Gandhi, Chiang Kai-Shek, homosexuality, Priestley’s broadcasts, Youth Hostels, astrology, women, dogs and I do not know what else.

  George Orwell What is Fascism? Tribune 1944
  http://www.orwell.ru/library/articles/As_I_Please/english/efasc

  Facet, jesteś modelowym przykładem stalinowskiego „użytecznego idioty”. Nawet słowo „faszysta” stosujesz zgodnie z zaleceniami Kominternu z przełomu lat 20. i 30. XX w.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s